A jeżeli chcę przyjechać z dziećmi?

To spokojnie możesz to zrobić. Co roku na TFie pojawiają się rodziny z dziećmi, zarówno mniejszymi, jak i nastoletnimi. Część atrakcji jest przewidziana specjalnie dla dzieci lub ma kategorię dziecięcą. Przy planowaniu wyjazdu weź jednak pod uwagę, że uczestnicy piją alkohol, a ogniska są głośne i trwają do rana (lub od rana do rana).

W przypadku osób niepełnoletnich za ich bezpieczeństwo odpowiadają rodzice lub opiekunowie. Młodzież powyżej 16. roku życia może przyjechać na TF bez opiekunów, ale potrzebna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych wraz z numerem telefonu do opiekuna.  Oprócz tego niepełnoletni uczestnicy TFu otrzymują opaski w innym kolorze niż dorośli, dzięki czemu wiadomo np. kogo można poczęstować nalewką czy miodem pitnym, a kogo nie.

Kto przyjeżdża na TF?

Najróżniejsze osoby. Na TFie pojawia się zarówno młodzież licealno-studencka, jak osoby dorosłe ze wszystkich przedziałów wiekowych, na dodatek pochodzące z najróżniejszych obszarów Polski i zagranicy, zajmujące się w życiu najróżniejszymi rzeczami. Oprócz twórczości Tolkiena uczestnicy zazwyczaj są fanami szeroko  pojętej fantastyki, innej literatury, filmów, muzyki czy gier, a porozmawiać można praktycznie o wszystkim.

KTO I Z KIM, czyli uczestnicy i obyczaje

Liczba uczestników TFu zwykle nie przekracza 100 osób, a gros ekipy to stali bywalcy, którzy dobrze się znają, co gwarantuje rozluźnioną, „rodzinną” atmosferę. Na pierwszy rzut oka uczestnicy mogą jednak sprawiać wrażenie zamkniętego, hermetycznego grona – nic bardziej mylnego! Jesteśmy naprawdę przychylni nowym uczestnikom i chętnie Was poznamy, więc nie trzymajcie się z boku (chyba że macie takie życzenie). Punkty programu, ogniska, wycieczki nad zalew – wszystkie te aktywności są świetnym sposobem na integrację, więc nie wahajcie się w nich uczestniczyć, nawet z jeszcze nieznajomymi osobami 🙂