Czy muszę się zarejestrować albo zapłacić wcześniej?

Nie, nie musisz – na TFie nie ma obowiązku wcześniejszych zgłoszeń ani preakredytacji (patrz tutaj). Przyjeżdżasz na pole i na miejscu idziesz się zaakredytować u organizatorów (powiemy Ci, u kogo). Należy tylko pamiętać, że opłatę za akredytację można uiścić tylko gotówką.

Nie mogę przyjechać na cały TF. Czy jest sens przyjechać tylko na kilka dni? Które dni wybrać?

Oczywiście, że jest sens – możesz przyjechać tylko na kilka dni. Pierwsze dwa dni TFu to czas na powitania, odpoczynek i integrację. Jeżeli chcesz spokojnie pobiwakować w górach, przyjedź na początku imprezy. Jeżeli interesują Cię punkty programu, przyjedź bliżej weekendu. Zwykle dużo dzieje się od środy/czwartku i rozkręca aż do soboty. (Oczywiście wtedy też możesz spokojnie pobiwakować i nic nie robić, ale istnieje niebezpieczeństwo, że zechce Ci się robić rzeczy z ludźmi 🙂 )

Czy muszę mieć strój?

Nie musisz. Nic nie musisz*. Ale możesz i będzie fajnie, jeżeli będziesz mieć. Na TFie część uczestników chodzi w strojach często, część rzadko, a część w ogóle. (Stroje mogą natomiast być obowiązkowe na części punktów programu, takich jak larp czy inscenizacja.)

A jeżeli nie chcę brać udziału w punktach programu?

To nie bierzesz – nic nie musisz*. Podstawową zasadą funkcjonowania na TFie jest robić to, na co aktualnie ma się ochotę – nikt nie patrzy krzywo na osoby, które nie uczestniczą w punktach programu ani nie zmusza do udziału (choć czasem dość intensywnie zachęca). Zamiast tego można iść w góry (ciężko jest zabłądzić, ale w razie problemów służymy pomocą w czytaniu map) albo popływać w zalewie. Można pograć w planszówki. Można postrzelać z łuku albo trenować walkę mieczem (najlepiej jednak bezpiecznym!). Można siedzieć przy ognisku albo na hamaku – do wszystkich tych rzeczy zapewne z łatwością znajdziesz towarzystwo (lub nie, jeżeli wolisz robić je sam/-a).

Jakie punkty programu odbywają się na TFie?

W trakcie TFu odbywają się m.in. prelekcje i panele dyskusyjne, warsztaty, konkursy czy gry terenowe – wszystko związane mniej lub bardziej z twórczością Tolkiena i tematem przewodnim edycji. Zwykle częścią TFu jest też punkt główny, który odbywa się w sobotę i którego forma zależy od tematu danej edycji. Po zakończeniu zbierania zgłoszeń program będzie dostępny tutaj

CO, czyli program i akredytacja

TF nie należy do imprez, na których mnogość punktów programu sprawia, że tabela programowa wylewa się z informatora. Nie znaczy to jednak, że jedyne, co robimy, to leżenie na trawie i siedzenie przy ognisku.