Co powinienem/powinnam zabrać?

Jak na większości biwaków, na TFie przydatne jest podstawowe wyposażenie kempingowe, takie jak wspomniane wcześniej namiot, śpiwór i karimata, naczynia i sztućce, noż/scyzoryk, odpowiednie ubrania oraz nakrycie głowy. Ponieważ na polu nie ma sztucznego oświetlenia w postaci lamp, bardzo ważnym elementem wyposażenia jest latarka i baterie do niej.

Pole znajduje się w otoczeniu lasu w pobliżu stawu, dlatego koniecznie należy zabrać ze sobą środki przeciwko owadom: komarom, kleszczom itd. W dzień natomiast należy korzystać ze środków do ochrony przed promieniowaniem UV – znaczna część pola jest nieosłonięta od słońca.

Oprócz tego bardzo, ale to bardzo istotne jest przygotowanie się na różne warunki pogodowe. Polskie lato bywa nieprzewidywalne, a przemoknięte ubrania rzadko pomagają w dobrej zabawie. Dlatego dobry zestaw ubrań powinien obejmować zarówno stroje na upały, jak i kurtkę/pelerynę przeciwdeszczową, ciepłą bluzę/sweter i solidne buty – dobrze jest być przygotowanym na różne scenariusze.