Czas i miejsce

XXII Tolk-Folk „Zabawa z dawna oczekiwana” odbędzie się w terminie 8-11 lipca 2021 r. w Bielawie.

Dokładny adres pola namiotowego to: Bielawa, ul. Korczaka – teren pola to ten kopnięty kwadrat na środku mapy poniżej. Temat przynależności pola do terenu Bielawy lub Pieszyc to wieloletni wewnętrzny żart TFowiczów, ale dojeżdżamy od strony Bielawy 🙂

DOJAZD

Do Bielawy można dojechać na trzy (główne, choć niejedyne) sposoby: samochodem, autobusem lub pociągiem. Szczegółowe wskazówki dojazdu z najbliższego dużego miasta – Wrocławia – poniżej.

Ważne: Ustawiając lokalizację docelową w narzędziach planujących trasę (np. E-podróżniku) należy pamiętać, by wybrać Bielawę w powiecie dzierżoniowskim (woj. dolnośląskie) – zdarzały się przypadki pomylenia miejscowości!

DOJAZD SAMOCHODEM

W skrócie: z Wrocławia kieruj się w stronę Łagiewnik, z Łagiewnik do Dzierżoniowa i dalej do Bielawy. Na pole można dojechać od strony ul. Lotniczej (trasa czerwona – dołem wzdłuż zbiornika) lub ul. Korczaka (trasa zielona) – trasy są oznaczone na mapie poniżej. Od czwartku na trasie od zbiornika Sudety do pola namiotowego będą rozwieszone drogowskazy z napisem „Tolk-Folk”.

Uwaga: Drogi dojazdowe od zbiornika Sudety (zarówno od strony ul. Lotniczej, jak ul. Korczaka) do pola namiotowego to polne drogi w kiepskim stanie. Spokojnie da się przejechać samochodem, ale należy uważać – zdarzało się, że auto zawisło na koleinie, więc przyjazd sportowym samochodem o niskim zawieszeniu nie jest dobrym pomysłem.

DOJAZD POCIĄGIEM

Pociągiem można dojechać z dworca Wrocław Główny do stacji Bielawa Zachodnia połączeniem bezpośrednim Kolei Dolnośląskich. Stacja docelowa znajduje się niemal bezpośrednio przy zbiorniku, przez co aktualnie jest to najwygodniejszy po samochodzie sposób dojazdu – do przejścia pozostaje głównie końcowy fragment trasy wiodący polną drogą od ul. Lotniczej.

DOJAZD AUTOBUSEM

Autobusy z Wrocławia do Bielawy kursują często, średnio co 1-1.5 h. Autobusy odjeżdżają z Dworca Autobusowego przy ul. Suchej (w centrum handlowym Wroclavia). Kursy prowadzone są przez dwóch przewoźników, PKS Dzierżoniów lub Usługi Przewozowe Mariusz Romańczuk – pomiędzy przewoźnikami nie ma większej różnicy. Przystankiem docelowym najbliżej pola jest ul. 1 maja.

Trasę z przystanku w Bielawie na pole namiotowe można przebyć pieszo, wezwać taksówkę lub w miarę możliwości poprosić o podwiezienie zmotoryzowanego TFowicza.

Numery taxi: 74 833 36 66 lub 74 833 35 55 (orientacyjny koszt na trasie przystanek – pole namiotowe: 10 zł).