Program 2021

Program: pobierz

Ważne: Punkty Rozpoczęcie (czwartek 20:00) i Zakończenie (niedziela 12:00) oznaczają oficjalną „pogadankę” organizatorów – na pole można przyjeżdżać zgodnie z wcześniejszymi informacjami od czwartku rano i wyjeżdżać do poniedziałku rano.

Prelekcje – Wieczór Istarich

Sobota 19:00
„Strategiczne znaczenie Samotnej Góry i północnych szlaków Śródziemia w wojnie o Pierścień”
Sławek „Bombadil” Miklas

Wydarzenia z „Hobbita” i wojny o Pierścień – dzieło przypadku, czy może dobrze opracowanego planu? Jak ważnym punktem na mapie Śródziemia była Samotna Góra i czego obawiał się Gandalf? Na te i inne pytania odpowiedź poznacie podczas wieczoru Istari.

Sobota 20:00
„Czy Namiestnicy fałszowali historię Gondoru celem legitymizacji swojej władzy?”
Łukasz „Leszli” Szeląg

Dopóki król nie powróci – mówili Namiestnicy Gondoru o swoich rządach. Jednak czy powrót ten był przez nich wyczekiwany? I czy nie pisali na nowo historii królestwa tak, by wydawało się, że wcale nie musi on być dla niego korzystny? Postarajmy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego historia Gondoru oczami Namiestników różni się mocno od tej, którą możemy odtworzyć z innych źródeł.

Konkursy i gry

W czwartek w miarę zebrania zgłoszeń
Rozbiegówka
Karolina „Zireael” Niemczyk

Rozbiegówka jaka jest, każdy widzi. Gra oparta na pytaniach i zadaniach skierowana w szczególności do uczestników Tolk-Folku z niewielkim stażem.

Piątek 15:00
Bieg Hobbicki
PTMT Drużyna Pyrlandii

Biegnij boso przez Śródziemie niczym prawdziwy Hobbit, rozwiązuj zagadki, pilnuj złota Pyrlandii i skacz przez tarcze. Niechaj Twe włochate stopy poniosą Cię tam i z powrotem!

Piątek 18:00
Tolkienowskie Tabu
Ula „Ariana” Kotwica, Zosia „Andúniel” Bzowska

Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać, czyli wyjaśnij hasło bez użycia słów zakazanych. Popularna gra towarzyska w Tolkienowskiej odsłonie.

Piątek 19:00 (czas trwania: ok. 3 godziny)
Larp Groza w Amon-Sul
Miłosz Sikorski-Stanke

Druga Era. Arnor trawią płomienie wojny rozpętane przez Czarownika z Angmaru. Na załogę wieży Amon Sul pada cień grozy. Ataki omamionych urokiem sług czarownika coraz częściej nocami nękają wieżę. Załoga zaczyna szeptać, że jest szpieg, którego działania „wyniszczają załogę”.
“Groza w Amon Sul” to nieskomplikowany mechanicznie larp bazujący na mechanice popularnej gry Mafia z dodatkiem symbolicznej walki na broń larpową. Stroje mile widziane – dostępne funkcje: zbrojny warowni lub służba warowni.
Minimalna ilość graczy: 15 osób (w tym prowadzący). Larpa poprzedzą 30-minutowe warsztaty dramowe na rozruszanie + 15 minut tłumaczenia mechaniki.

Warsztaty

Piątek 12:00
Malowanie wachlarzy
Katarzyna Renata „Entropia” Rżosińska

Pogoda na Tolk-Folku jest jak wiadomo monotonna. Albo leje deszczem, albo leje się ukrop z nieba. Gdy gorąco – warto mieć przy sobie wachlarz! A najlepiej ręcznie malowany!
Zapewniam sprzęt (wachlarze, farby oraz pędzle) i wskazówki techniczne. Dostępnych jest 13 wachlarzy papierowych na drewnianych listewkach: 7 czarnych oraz 6 białych.
* Na malowanie można zapisywać się wcześniej u Entropii lub uczestniczyć w nich “z biegu”, jeżeli zostaną wolne wachlarze – koszt: 15 zł

Sobota 13:00
Warsztaty śpiewu białego
Marta „Nadworna Flecistka” Obrempalska

Warsztaty śpiewu białego sprawią, że Wasze głosy będą słyszane nawet w Pieszycach. Wzruszymy niewzruszone, poruszymy nieporuszonych. Zapraszam wszystkich śpiewających i nie śpiewających!

Sobota 16:00
Krasnoludzkie wejście z buta! – warsztaty
Karol „Jaffar” Domański, Kasia „Elfka” Domańska

Kiedy wróg czyha na twoje złoto, a topór tępy leży u kowala – pamiętaj, że jeszcze możesz wejść z buta!
Kiedy nie sięgasz do przeciwnika albo broda plącze ci się między rękoma – pamiętaj że jeszcze możesz wejść z buta!
Kiedy karczma jest już zamknięta, ale ty potrzebujesz napić się piwa – pamiętaj, że jeszcze możesz wejść z buta!
Warsztaty dla krasnoludów wprowadzające do taekwondo, sztuki walki prosto z Khazad-dum, słynącej z efektownych kopnięć. Na zajęciach planujemy biegać, kopać i skakać. Poziom będzie dostosowany do każdego z osobna. Zachęcamy do udziału w klimatycznych strojach, jednak zalecamy, by były one luźne i pozwalały na swobodę ruchu. Można ćwiczyć tradycyjnie na boso lub w obuwiu sportowym.